Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

DAMIAN ŁATA I FILIP TOKAR W CZOŁÓWCE KIA LOTOS RACE

Zbigniew Łacisz przez cały pierwszy wyścig uciekał przed Krzysztofem Steinhofem. Tarnowianin wyprzedził rywala na początku czwartego okrążenia, jednak po chwili atak został odparty. Michał Gadomski, trzeci po starcie, odpadł na drugim kółku. Michał Dobrowolski na finiszu tasował się z Filipem Tokarem w walce o podium. Piąty w wynikach, Grzegorz Kubat miał już 20 sekund straty do zwycięzcy. Do dziewiątki wbił się najszybszy VIP, Mikołaj Madej. Maciej Ziemek uszkodził przód Picanto na pierwszym okrążeniu. Janusz Komorowski na ostatnim kółku położył samochód na boku.
Po 20-minutowej przerwie i odwróceniu pól startowych dla czołowej dziesiątki, rozpoczęto wyścig 2. Prowadzenie objął Jakub Sudoł. Bartek Mirecki został obrócony na drugim zakręcie. Mikołaj Madej stracił przednią część karoserii, ale zajmował drugie miejsce - przed Wróblem, Steinhofem, Dreszerem, Łaciszem, Kubatem i Łatą.
Konrad Wróbel wyprzedził Madeja na drugim okrążeniu. Łacisz i Steinhof przebili się do czwórki. Łata był już szósty. Na czwartym okrążeniu P1 przejął Wróbel, ale Sudoł skontrował. Od 5 kółka Konrad Wróbel usadowił się na czele stawki. Łacisz przejął drugie miejsce, Steinhof trzecie.
Kolejnym liderem został Zbigniew Łacisz (7), stopniowo oddalając się od Wróbla, Steinhofa i Łaty. Michał Dobrowolski został obrócony na 10 okrążeniu i odpadł z 8 miejsca. Damian Łata awansował do trójki kosztem Steinhofa, a na ostatnim okrążeniu wyprzedził Łacisza, który spadł na koniec dziesiątki. Jako drugi finiszował Grzegorz Kubat - z 3,1 sekundy straty. Mikołaj Madej zabłysnął piątą lokatą, za Wróblem i Steinhofem.