Automobilklub Kielecki

Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

Kalendarium

Zgłoszenia

DO ROZPOCZĘCIA KOLEJNEJ IMPREZY ZOSTAŁO:

{d10}{d1} dni
{h10}{h1} godz.
{m10}{m1} min.

V Karnawałowy Bal Automobilisty: auta zostały w garażach

Tym razem swoje pojazdy pozostawili w garażach a rywalizację sportową przenieśli na parkiet a raczej marmur sali tanecznej, zaś energię poświęcili biesiadnym rozmowom i degustacji potraw.
Nie miejsce tu na ocenę kreacji dam i umiejętności tanecznych panów, choć przyznać trzeba, że w obydwu kategoriach mogły wprawiać w podziw. I choć na pierwszym miejscu była oczywiście zabawa, nie brakło miejsca na uroczystość podsumowania sezonu sportowego 2007. Co wiązało się także z wręczaniem nagród i upominków dla dyrektorów i kierowników imprez, dla zawodników - reprezentantów Automobilklubu Kieleckiego - w tym mistrzów i wicemistrzów Polski.


Uhonorowani zostali:

■ Robert Lucas - wyróżnieniem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
1. Robert Lucas – za zdobycie tytułu Mistrza Polski w Grand Prix Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski wspólnie z Maciejem Marcinkiewiczem z Automobilklubu „Rzemieślnik”.

2. Michał Gil – za zdobycie kolejnego tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski w Formule Super Sport w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i trzeciego miejsca w INTER SERIE w najstarszych po F1 tego typu wyścigach.
 
3. Maciej Stańco – za zdobycie tytułu V-ce Mistrza Polski w Grand Prix Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Największy pechowiec ubiegłorocznych rozgrywek.

4. Rafał Grzesiński – za zdobycie tytułu V-ce Mistrza Polski w KIA LOTOS CUP – największa niespodzianka, najbardziej udany debiut w wyścigach samochodowych.

5. Adam Gładysz – za zdobycie tytułu V-ce Mistrza Polski w klasie H-3500 w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

6. Marcin Gładysz – za zdobycie tytułu II-go V-ce Mistrza Polski w klasie H-3500 w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

7. Krzysztof Dudek i Jakub Grymuła – za zdobycie wspólnie z Piotrem Kocem (Automobilklub „Rzemieślnik”) tytułu V-ce Mistrza Polski w klasie 1150 w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

8. Bartosz Gradowski – za zdobycie tytułu V-ce Mistrza Polski w klasie H-2000 w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

9. Jerzy Witkowski, Dariusz Żurowski, Jacek Grzybowski, Aleksander Raczyński – za zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski w Jeździe Samochodem z Przyczepą w klasyfikacji klubowej.


Wyróżniono Dyrektorów, Komandorów i Kierowników imprezSKARŻYSKO KAM.

   1. Dorota Nowak – komandor IX Caravaningowego Zlotu „Nad Kamienną”

2. Andrzej Raczyński – kierownik turnieju dla dzieci „Stop dziecko na drodze”

KAZIMIERZA WIELKA

1. Marek Krupa – kierownik wszystkich imprez na terenie Kazimierzy, Dyrektor Ogólnopolskiego Zlotu Fiatów X1/9 i Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych

KIELCE

1. Zbigniew Molenda – dyrektor imprez z cyklu SUPEROES – Śnieżnego, Nocnego, Wiosna i Pucharu Jesieni

2. Marcin Wołczyński – dyrektor całorocznego cyklu Kryterium Toru „KIELCE”

3. Renata Toporek – dyrektor dwóch ogólnopolskich Zlotów kabrioletów i starych samochodów

4. Paweł Jagniątkowski – dyrektor Konkursowej Jazdy Samochodem 37 BARBÓRKA 2007

5. Czesław Jamróz – dyrektor Ogólnopolskiego Zlotu Caravaningowe Świętojanki i III Rundy Mistrzostw Polski w Jeździe Samochodem z Przyczepą

6. Jerzy Witkowski – komandor Okręgowego Zlotu Carvaningowego

7. Elżbieta Trzęsak – dyrektor imprez z cyklu Caruso Kierownicy

8. Adam Trzęsak – dyrektor okręgowych i klubowych Mistrzostw Ratowników Drogowych

9. Krzysztof Tutak – dyrektor III Rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz XIV Grand Prix Fiat Auto Poland Dziennikarzy

 STARACHOWICE i OSTROWIEC ŚW.

- dla kolegów ze Starachowic wyróżnienia zostały wręczone dwa tygodnie temu na uroczystości kończącej sezon w Starachowicach.

- Kolegom z Ostrowca Św. wyróżnienia zostaną wręczone na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w Ostrowcu Św.

Jak oceniali swoje sukcesy w poprzednim roku i jakie nadzieje wiążą z sezonem 2008?


MICHAŁ GIL, międzynarodowy mistrz Polski, formuła:
Od sześciu lat jestem „etatowym” mistrzem, jednak sezon 2007 był trudny ze względu na międzynarodową obsadę. Podstawowy plan na obecny sezon to zdobywanie środków finansowych, trzeba po części być swoim własnym sponsorem, ale to już takie „zboczenie zawodowe”, tak to nazywam. W tym roku mam jubileusz 25-lecia mojego ścigania, wiec wypada sięgnąć po kolejny tytuł.


BARTOSZ GRADOWSKI, wicemistrz Polski, formuła klasa 2000:
Będę startował na tym samym samochodzie i myślę o mistrzostwie. Jest tylko problem czy będzie utrzymana klasa gaźnikowa. Silnik mam dopracowany, ale reszta auta nie wytrzymuje. Konkurencja jest mocna, największy rywal z Czech, chciałem z nim wygrać w Poznaniu, byłem podkręcony, ale niestety nie przyjechał na zawody. Będę startował m.in. na Węgrzech i Słowacji, w Czechach i chyba w Miedzianej Górze w październiku. Razem 6 eliminacji, 12 wyścigów.


RAFAŁ GRZESIŃSKI, wicemistrz Polski w klasie KIA Lotos Cup (picanto):
To był mój pierwszy sezon wyścigowy i od razu zdobyłem nagrodę dla debiutanta roku. Miałem przekonanie, że będę dobry w tym sporcie. Jestem zadowolony, sprawdziłem się, mierzę oczywiście wyżej. Jeździłem na Hungaroringu, tam gdzie zaczynał Kubica. W tym roku nadal startuję w KIA Lotos Cup, tym razem na KIA pro_cee'd, ma150 KM, już go testowałem w Poznaniu, w tym tygodniu zaplanowany jest odbiór auta dla mnie.


 
 
 

Partnerzy i sponsorzy

Copyright @ 2013 AutomobilKlub Kielce. Wszystkie prawa zastrzeżone