Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

MISTRZOWIE POLSKI: ADAM I MARCIN GŁADYSZOWIE

Aura jaka panowała w Brnie w dniach 15-17 października nie należała do najpiękniejszych. Prawie przez cały czas padał deszcz lub nawet deszcz ze śniegiem, a przejaśnienia należały do rzadkości. Do tego temperatura wahała się            od 0-2 stopni Celsjusza.
Bracia Gładysze mimo tych trudnych warunków wygrali czasówkę przed biegiem finałowej rundy DSMP. Po starcie wyścigu, kibice zgromadzeni na czeskim obiekcie mogli śledzić ciekawą i pełną nieprzewidzianych sytuacji walkę między Adamem i Marcinem, a ich głównymi rywalami w drodze po mistrzowski tytuł, Karoliną Lampel-Czapką   i Mateuszem Lisowskim (Renault Megane Trophy). Młodszy z braci Gładyszów pojechał pierwszy i do zmiany plasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Potem za kierownicę Jetty wsiadł jego starszy brat  Po piętnastu minutach jazdy Marcin musiał niestety zjawić się u swoich mechaników na wymianę klocków hamulcowych, przez co załoga straciła cenny czas.
W efekcie team Gładyszów zajął w wyścigu trzecie miejsce w klasie, a piąte w generalce DSMP. Bardzo dobra jazda tarnowskich zawodników na czeskim torze w Brnie zaowocowała zajęciem pierwsze miejsca w klasyfikacji całego sezonu wyścigowego 2009 w klasie do 3500 cm3 ex aequo z zespołem Karolina Autosport. Wszystko wskazuje na to,   że przyznane zostaną dwa tytuły Mistrza Polski, ale o tym zadecyduje jeszcze Główna Komisja Sportu Samochodowego. Poza tym bracia Gładyszowie ukończyli sezon na bardzo wysokim, czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski sezonu 2009.
Kolejna ekipa Volkswagen Racing Polska, Michał Słomian/Bartosz Warzecha, również zaprezentowała się w Brnie z dobrej strony. Kierowcy startujący Seatem Leonem Supercopą zajęli w klasyfikacji generalnej polskiego cyklu szóste miejsce, z kolei w swojej klasie uplasowali się na czwartej lokacie.
Niesamowitego pecha miała obsługiwana przez mechaników VW Racing Polska załoga INTERMARCHE, w składzie Adam Nowacki/Tomasz Nowacki/Piotr Nowacki, która udział w zawodach w Brnie zakończyła już w czwartkowych treningach. VW Golf VI TDI, którym startuje zespół z Trzebiatowa, uległ bardzo poważnemu wypadkowi na torze, po którym jadący nim wtedy Tomasz musiał zostać odwieziony do szpitala. Na szczęście zawodnikowi nic poważnego się nie stało.