Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

NASI W POZNANIU

W Wyśœcigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski kierowcy mieli już przedostatnią szansę na zdobycie kolejnych punktów. W sobotnim wyœścigu zaliczanym do mistrzostw strefy Europy Centralnej FIA-CEZ, falstart popełnił Słowak Miroslav Konopka (saleen S7R), co go drogo kosztowało. Został ukarany i zakończył wyœścig na trzecim miejscu. Najlepszy okazał się jego rodak Tomas Liedl (audi TT-R), który o niespełna cztery sekundy wyprzedził Macieja Stańco (Automobilklub Kielecki – ferrari 430 GT3). Jednoczeœśnie w klasyfikacji Mistrzostw Polski (+3500) Stańco wygrał z Konopką. W klasie 3500 triumfował Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski – porsche 997 GT3), a w klasie +2000 – Krzysztof Spyra (A. Kielecki – renault megane cup). W niedzielnym wyśœcigu Mistrzostw Polski, w klasie +3500 tym razem zwyciężył Miro Konopka, wyprzedzając różnicą ponad oœśmiu sekund Macieja Stańco. W klasie 3500 ponownie wygrał Andrzej Lewandowski), w klasie +2000 zwyciężył Paweł Szymański  (A. Kielecki – renault megane cup).
W Wyścigowym Pucharze Polski w klasie III jadący Hondą Civic Cezary Szlawski zajął III miejsce a Ryszard Żyszczyński, klasa V Open jadący BMW M 3 E 46, zajął III miejsce.