Automobilklub Kielecki

Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

Kalendarium

Zgłoszenia

DO ROZPOCZĘCIA KOLEJNEJ IMPREZY ZOSTAŁO:

{d10}{d1} dni
{h10}{h1} godz.
{m10}{m1} min.

GŁĘBOKA MODERNIZACJA CIEPLNA NA TORZE "KIELCE"

 

 

Szanowni Państwo,

30 listopada 2020 r. zakończyło się wykonanie prac związanych z realizacją Projektu RPSW.03.02.00-26-0076/18pn.: „Podniesienie efektywności energetycznej obiektu sportowo – rekreacyjnego MOTO RAJ poprzez głęboką modernizację” współfinansowanego z europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:

Działania 3.2 „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwach”

Osi 3 „Efektywna i zielona energia” – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020

W ramach tego projektu cały budynek administracyjno-motelowy z boksami do organizacji wyścigów samochodowych został ocieplony poczynając od dachów, ścian całego budynku i wymiany całej stolarki aluminiowej okiennej i drzwiowej na stolarkę, która pozwoli zaoszczędzić ogromne ilości energii którą dotychczas pochłaniał ten budynek.

Dla lepszego zarzadzania energią elektryczną na dachu budynku została zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 17,1 KW, która pozwoli lepiej gospodarować energią elektryczną na całym obiekcie. W tym celu dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów związanych z oszczędzaniem energii elektrycznej, cały budynek otrzymał nowe oświetlenie ledowe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dzięki takim zabiegom budynek widoczny jest nie tylko w dzień ale i w nocy bez uszczerbku w zużyciu energii.

Oprócz prac związanych z projektem podniesienia efektywności energetycznej budynku równolegle prowadziliśmy prace związane z wymianą poszycia dachów, tarasów jak również z podniesieniem efektów wizualnych budynku. Nową szatę otrzymała nie tylko elewacja  ale także  balustrady balkonów, tarasów i dachów budynku, a dotychczasowy napis TOR ● KIELCE ● został zastąpiony nowym podświetlanym napisem widocznym także w nocy.

Automobilklub  Kielecki nie po raz pierwszy udowadniał, że każde wsparcie potrafi  wykorzystać przy modernizacji i rozbudowie swojego sportowo-turystycznego Ośrodka „moto-raj” w Miedzianej Górze, którego integralną częścią jest samochodowy i kartingowy TOR ● KIELCE ●

Mamy też nadzieję że zrealizowanie tych prac pozwoli nam jeszcze lepiej promować nie tylko Automobilklub Kielecki, który w tym roku obchodzi Jubileusz 85-lecia swojego powstania, a za rok jubileusz 45-lecia powstania tego obiektu. Nasz obiekt sportowy uważany jest nie tylko za jeden z najładniejszych ale i najbardziej wymagających tego typu obiektów nie tylko w Polsce  co daje nam szczególną motywację  do wykonania kolejnych kroków w kierunku przywrócenia organizacji wyścigów samochodowych na TORZE „KIELCE”, ale także by podkreślać, że jest on i nadal będzie wizytówką Gminy Miedziana Góra, Ziemi Świętokrzyskiej i Miasta Kielce.

przed termomodernizacją i obecnie >>> zobacz

 

Partnerzy i sponsorzy

Copyright @ 2013 AutomobilKlub Kielce. Wszystkie prawa zastrzeżone