Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

SUPERBARBÓRKA 2020: RÓŻNICE W UŁAMKACH SEKUNDY, Z ZIMY ZOSTAŁA TYLKO BECZKA, WYNIKI

Jak Barbórka to tradycyjnie śnieg, lód a sportowo przede wszystkim beczka. Tym razem podczas SUPERBARBÓRKI na Torze "Kielce" nie zabrakło jedynie beczki a ta bodajźe tylko raz doznała bliższej styczności z autem któregoś z zawodników. W sprawie lodu: być może jakieś resztki poślizgowe utrzymały się na leśnym odcinku trasy gdzie odnotowano jedno dachowanie, bez skutków ubocznych.
Konkursowo rozegrano cztery biegi; w jednej z klas różnicę liczono w ułamkach sekundy!
Na liście startowej ostatecznie znalazło się 90 załóg, z których zawody ukończyło 81. Zwyciężył w generalce Paweł Widawski, za nim uplasowali się Mariusz Zieliński i Arkadiusz Adamów.