Automobilklub Kielecki

Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

Kalendarium

Zgłoszenia

DO ROZPOCZĘCIA KOLEJNEJ IMPREZY ZOSTAŁO:

{d10}{d1} dni
{h10}{h1} godz.
{m10}{m1} min.

ROBERT MAZURKIEWICZ POWRACA DO RYWALIZACJI W RALLYCROSS

Robert Mazurkiewicz (Automobilklub Kielecki) po przerwie wakacyjnej wraca do rywalizacji w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross.
Mazurkiewicza zabrakło podczas wyjazdowej rundy MPRC, która odbyła się w lipcu na Litwie. Natomiast w dwóch wcześniejszych, w Toruniu i Słomczynie, triumfował za kierownicą Renault Clio kategorii SuperNational.
Jak sam przyznaje, przerwa wakacyjna była dobrym momentem na naładowanie baterii po intensywnej pierwszej części sezonu.
Jest jednym z faworytów kategorii SuperNational, ale do dwóch ostatnich rund podchodzi spokojnie. Problemy techniczne z autem na początku roku sprawiły, że ma zbyt duże straty w punktacji, by włączyć się do walki o końcowy sukces.
- Po letniej przerwie i opuszczeniu rundy na Litwie wracam do rywalizacji w MPRC – powiedział Robert Mazurkiewicz dla motorsport.com.- Przerwa w startach pozytywnie wpłynęła na moją relację z rodziną, a czas spędzony na urlopowaniu pomógł mi odnowić siły witalne.
- Zespół Automax dzięki mojej absencji mógł skupić się na dokończeniu innych projektów więc każdy jest zadowolony – kontynuował.
- Sam start traktuję bezstresowo, ale z typowym nastawieniem sportowym by zadowolenie po zawodach było duże nie patrząc na wynik końcowy - dodał. - Sezon wkracza na ostatnią prostą, więc walka będzie bardzo wyrównana, a ja liczę, że wmieszam się między Rafała i Damiana walczących o tytuły i dodam tej rywalizacji rumieńców.
Kolejną przygodą dla mnie będzie możliwość jazdy Crosskartem Speedcar podczas przerw od regulaminowej jazdy, więc zapraszam wszystkich do kibicowania w Słomczynie. Będzie się działo – zakończył.
W połowie lipca Mazurkiewicz zaliczył natomiast gościnny start w OMM Super S Cup odbywającym się w ramach WSMP na Torze Poznań. W niedzielnym wyścigu stanął na najwyższym stopniu podium.
Szósta runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross odbędzie się na Autodromie Słomczyn w dniach 7-8 września. Wstęp na zawody jest bezpłatny.
Autor: Marcin Wyrzykowski

 

Partnerzy i sponsorzy

Copyright @ 2013 AutomobilKlub Kielce. Wszystkie prawa zastrzeżone