Automobilklub Kielecki

Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

Kalendarium

Zgłoszenia

DO ROZPOCZĘCIA KOLEJNEJ IMPREZY ZOSTAŁO:

{d10}{d1} dni
{h10}{h1} godz.
{m10}{m1} min.

ŚWIĘTOJANKI TUŻ PRZED „CZTERDZIESTKĄ”. KONKURSY, WIANKI I PAMIEĆ O CZESŁAWIE

XXXIX Ogólnopolski Zlot „Caravaningowe Świętojanki 2019” odbył się w dniach 21-23 czerwca br. Jednak ze względu na układ dni wolnych i letnią pogodę pierwsi zlotowicze przyjechali już do nas  w czwartek. Dało to im szansą na zwiedzenie Kielc – w tym okresie odbywało się bowiem Święto Kielc. A przede wszystkim pozwoliło na przynajmniej dwudniowy relaks na naszym Campingu nr. 115 obok Toru Kielce w Miedzianej Górze.

    Wraz z materiałami zlotowymi uczestnicy otrzymali szereg smacznych produktów znanej Spółdzielni WSP Społem w Kielcach – naszej firmy wspierającej. Wspierał nas także Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz Urząd Gminy Miedziana Góra.

    Oficjalne rozpoczęcie zlotu odbyło się w godzinach rannych w sobotę, podczas którego uczczono pamięć niedawno zmarłego naszego Kolegi Czesława Jamroza, wieloletniego organizatora naszych zlotów. Później odbyły się tradycyjne konkurencje sportowe.  

    Uczestnikom, którzy przyjechali na zlot kamperami, organizatorzy zapewnili własne pojazdy dla 3 konkurencji. Były też gry i zabawy dla dzieci.

    No i wieczorem tradycyjne pieczenie kiełbasek na ognisku. Udało się także odnaleźć „kwiat paproci”. Jak zawsze duże było  zainteresowanie konkursem wicia  wianków. W ich przygotowanie zaangażowali się także niektórzy mężczyźni. 

    Pucharami uhonorowano znalazczynię „kwiatu paproci” oraz trzy panie, których wianki komisja uznała za najładniejsze. Natomiast pozostałe wykonawczynie wianków nagrodzono ciekawymi nagrodami książkowymi (albumami). Pogoda dopisywała, zatem niektórzy zlotowicze skorzystali też z możliwości dokonania niedzielnych zakupów na giełdzie, która jak zwykle odbywała się  na Torze Kielce. Atmosfera podczas zlotu była doskonała a najwięksi sympatycy naszego kempingu zostali nawet do poniedziałku.

 

Partnerzy i sponsorzy

Copyright @ 2013 AutomobilKlub Kielce. Wszystkie prawa zastrzeżone