Automobilklub Kielecki

Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

Kalendarium

Zgłoszenia

DO ROZPOCZĘCIA KOLEJNEJ IMPREZY ZOSTAŁO:

{d10}{d1} dni
{h10}{h1} godz.
{m10}{m1} min.

Katarzyna Zdyb - wicemistrzyni Polski rusza do walki o pierwsze miejsce

W profesjonalnych zawodach zadebiutowała dopiero w 2016 roku, ale dla bywalców Superoesów jest żywą legendą. Katarzyna Zdyb, znana kieleckim fanom motoryzacji jako RallyKasia, ukazała całej Polsce swój talent do driftu, zdobywając w debiutanckim sezonie wicemistrzostwo kraju w klasyfikacji generalnej kobiet. W sezonie 2018 ma szansę poprawić ten wynik, a swoją drogę po puchary zaczyna 15 i 16 czerwca w Kielcach.

Kielecka runda jest nie tylko etapem Mistrzostw Polski, ale też częścią Mistrzostw Centralnej Europy (CEZ- Central European Zone) rozgrywanych pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Reprezentująca nas Kasia Zdyb swoje pierwsze motorsportowe sukcesy odnotowała w Superoesie, stając na podium klasyfikacji generalnej klasy IV w 2008 roku. Następnie wygrywała klasyfikację kobiet w Kieleckiej Lidze Kartingowej, a blisko cztery lata temu zainteresowała się driftem. Początkowo poznawała swój samochód na treningach na Torze Kielce i na imprezach pokazowych, takich jak będąca częścią targów DUB IT! „Drift Battle”. Później stała się też organizatorką treningów, prowadzonych obecnie pod nazwą DRIFT Day Tor Kielce.
W 2016 roku po raz pierwszy wystartowała w zawodach driftingowych łączących Mistrzostwa Polski z serią King of Europe. Debiut ten miał miejsce na Torze Kielce, a Kasia uplasowała się w pierwszej ósemce klasy Challenge. W sezonie tym zaliczyła jeszcze kilka rund, ale były one przygotowaniem do rywalizacji w klasyfikacji generalnej w kolejnym roku. Sezon 2017 zakończyła na II miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet, do pierwszej lokaty tracąc zaledwie 22 punkty. Jest to różnica dzieląca dwa pierwsze miejsca w jednej rundzie.
Kasi, będącej reprezentantką Automobilklubu Kieleckiego, gratulujemy sukcesów a zarazem życzymy, by sezon 2018 pozwolił jej na udany rewanż w walce o Mistrzostwo Polski.

 

                                                                                                     Andrzej Szczodrak

 

Partnerzy i sponsorzy

Copyright @ 2013 AutomobilKlub Kielce. Wszystkie prawa zastrzeżone