Automobilklub Kielecki

Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

Kalendarium

Zgłoszenia

DO ROZPOCZĘCIA KOLEJNEJ IMPREZY ZOSTAŁO:

{d10}{d1} dni
{h10}{h1} godz.
{m10}{m1} min.

Damian Łata i Michał Grudziński na odcinkach Rajdu Świdnickiego zadebiutują w Peugeocie 208 R2

Na odcinku specjalnym ulicami Świdnicy Damian Łata i Michał Grudziński rozpoczęli swój drugi tegoroczny start. Podczas Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza mogliśmy załogę zobaczyć jeszcze w Fordzie Fiesta Proto, ale 45. Rajd Świdnicki Krause będzie ich pierwszym startem w Peugeocie 208 R2 VTi. Za przygotowanie i obsługę samochodu odpowiada firma EvoTech.
Na odcinkach specjalnych będzie to debiut Damiana w „ośce” i pierwszy start samochodzie 2WD od czasu występów w wyścigowym Pucharze Kia Picanto. Na trasach rajdu inaugurującego Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski łącznie zobaczymy w mocno obsadzonej Klasie 4 w sumie aż 7 Peugeotów 208 R2.
Damian Łata: „Jest to dla mnie czwarty Rajd Świdnicki-Krause i trzeci wspólnie z Michałem Grudzińskim, ale ta edycja zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Stajemy przed nowym wyzwaniem, przesiadką do topowej rajdówki za napędem na przednią oś.  Wiem, że będzie to trudny rajd, patrząc na warunki, odcinki i konkurencje, ale cieszę się, że dostaliśmy taką szansę. Nie udało by się to, gdyby nie wsparcie naszych partnerów – firm Marway i Uzdrowisko Busko Zdrój - producenta wody mineralnej Buskowianka oraz oczywiście ekipy EvoTech, która przygotowała 208-kę. Ten rajd będzie dla nas nauką, ale mocno liczę też na ogromną przyjemność z jazdy. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na odcinkach specjalnych pierwszej rundy RSMP 2017.”
Fot. Jakub Syty

Partnerzy i sponsorzy

Copyright @ 2013 AutomobilKlub Kielce. Wszystkie prawa zastrzeżone