Automobilklub Kielecki

Automobilklub
Kielecki

Jesteśmy z Wami
od 1936 roku

Kalendarium

Zgłoszenia

DO ROZPOCZĘCIA KOLEJNEJ IMPREZY ZOSTAŁO:

{d10}{d1} dni
{h10}{h1} godz.
{m10}{m1} min.

STAROES 2017 W PIERWSZEJ ODSŁONIE. DZIEWIĘTNASTKA NA STARCIE.

W niedzielę 9 kwietnia br. starachowicki oddział Automobilklubu Kieleckiego zorganizował w Starachowicach, na ulicy Batalionów Chłopskich oraz na placu targowym – okręgową imprezę w sporcie samochodowym  pn. STAROES. Była to pierwsza runda konkursu organizowanego w naszym mieście w 2017r. W zawodach startowało 19 zawodników z: Kielc i powiatu kieleckiego, Lipska, Chęcin, Ostrowca  Św., Skarżyska Kam., Mostków oraz Starachowic. Uczestnicy zawodów startowali w trzech klasach , w zależności od pojemności silnika. Konkurs składał się z trzech przejazdów trasy o długości około 1,5 km. na ul. Batalionów Chłopskich oraz trzech na placu targowym. Do klasyfikacji końcowej konkursu uwzględniano dwa lepsze przejazdy na każdej próbie.

Zespół organizacyjno-sędziowski stanowili sędziowie sportowi PZM ze Starachowic, pod kierownictwem Dominika Jabłczyńskiego oraz grupa sędziów sportowych PZMot. z Kielc. Zespołem sędziów sportowych kierował przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZMot. w Kielcach Zbigniew Molenda.

Najlepsze wyniki sportowe w organizowanej imprezie uzyskali:

Klasa I - pojazdy z silnikiem do 1300 ccm.:

1.  Jorż Igor   - Mostki

2. Piotrowicz Mariusz     - Kielce

3. Piotrowicz Łukasz        - Kielce

Klasa II – pojazdy z silnikiem od 1301 do 1600 ccm.:

1. Piwnik Maciej           - Starachowice

2. Zarzycki Mateusz     - Starachowice

3. Cichoń Piotr              - Kielce

Klasa III – pojazdy z silnikiem powyżej 1600 ccm.:

1. Woś Wojciech    - Starachowice

2. Niemiec Michał  - Starachowice

3. Kęska Katarzyna  - Kielce

 Wszyscy wymienieni czołowi zawodnicy konkursu otrzymali pamiątkowe puchary wręczone przez Prezesa Oddziału  Automobilklubu Kieleckiego w Starachowicach Romana Jabłczyńskiego ufundowane przez Automobilklub Kielecki. Organizatorzy dziękują firmie PERFOPOL w Starachowicach oraz przedstawicielom Straży  Miejskiej  za pomoc przy organizacji imprezy.

 

Partnerzy i sponsorzy

Copyright @ 2013 AutomobilKlub Kielce. Wszystkie prawa zastrzeżone